News

News

Today in Sports: 12/29/2018 | Local Sports | record-eagle.com

Noon — High Point at Ohio State, BTN

Noon — Davidson at North Carolina, ESPN2

Noon — BYU at Mississippi State, ESPNU

Noon — Howard at Georgetown, FS1

2:00 — Northern Illinois at Michigan State, BTN

2:00 — Kentucky at Louisville, ESPN2

2:00 — St. Bonaventure at Syracuse, ESPNU

2:00 — Xavier at DePaul, FS1

3:30 — Georgia Southern at Dayton, NBCSN

4:00 — Butler at Florida, ESPNU

4:30 — Belmont at Purdue, FS1

5:30 — Wisconsin at Western Kentucky, CBSSN

6:00 — Radford at Maryland, ESPNU

7:30 — Oregon at Boise State, CBSSN

8:00 — Bryant at Iowa, ESPNU

Noon — Belk Bowl: South Carolina vs. Virginia, ABC

Noon — Peach Bowl: Florida vs. Michigan, ESPN

1:00 — Arizona Bowl: Nevada vs. Arkansas State, CBSSN

4:00 — Cotton Bowl: College Football Playoff, semifinal, Notre Dame vs. Clemson, ESPN

4:00 — Cotton Bowl Command Center: Notre Dame vs. Clemson, ESPN2

4:00 — Cotton Bowl Coaches Film Room: Notre Dame vs. Clemson, ESPNews

8:00 — Orange Bowl: College Football Playoff, semifinal, Oklahoma vs. Alabama, ESPN

8:00 — Orange Bowl Command Center: Oklahoma vs. Alabama, ESPN2

8:00 — Orange Bowl Coaches Film Room: Oklahoma vs. Alabama, ESPNews

COLLEGE HOCKEY (MEN’S)

8:00 — Ferris State at Minnesota, BTN

MIXED MARTIAL ARTS

7:00 — Houston at New Orleans, NBATV

10:00 — Golden State at Portland, NBATV

2:30 — FIS Alpine World Cup, men’s super-g, NBCSN

5:00 — FIS Alpine World Cup, men’s super-g, NBC

6:25a — Serie A: Juventus vs. Sampdoria, ESPN2

9:55 — Premier League: Tottenham vs. Wolves, NBCSN

12:30 — Premier League: Liverpool vs. Arsenal, NBC

Noon — NCAA football, Peach Bowl: Florida vs. Michigan, FM-105.5/FM-106.7

4:00 — College Football Playoff, semifinal, Notre Dame vs. Clemson, FM-105.5/FM-106.7

8:00 — College Football Playoff, semifinal, Oklahoma vs. Alabama, FM-105.5/FM-106.7

TODAY’S LOCAL SPORTS

HOCKEY — Scott Miller Memorial Cup: Championship — TC Central vs. Saginaw heritage, 3:15 p.m.; 3rd Place — Bay Reps vs. Toledo St. John’s, 1; 5th Place — Salem vs. Midland, 3; 7th Place — TC West vs. Grosse Pointe Liggett, 12:45; Alpena at Gaylord, 7

BOYS BASKETBALL — Lake Michigan Cup (at Grand Haven): TC St. Francis vs. Grand Haven, 6; Glen Lake vs. Muskegon Heights, 4:30; TC West vs. Spring Lake, 2:30; Petoskey vs. Holland Christian, 1

WRESTLING — TC West Invitational, 9a

*Dates and times of each event are subject to change. Athletic directors, if you’re aware of changes to your sports schedules, please call (231-933-1410) or email updates (resports@record-eagle.com).

Enter your Email Address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *