News

News

“airBaltic” pirms EČ atstāj ratiņbasketbola izlasi bez ratiņkrēsliem – Paralimpiskais sports – Sportacentrs.com

“airBaltic” pirms EČ atstāj ratiņbasketbola izlasi bez ratiņkrēsliem

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” nav nogādājusi Latvijas ratiņbasketbola izlasei uz Beļģiju ratiņkrēslus, līdz ar to ir apdraudēta izlases dalība Eiropas čempionāta B divīzijā, kas sāksies pirmdien.

“Mūsu Latvijas ratiņbasketbola izlase šodien devās uz Eiropas čempionātu B divīzijā Beļģijā, izmantojot nacionālās aviosabiedrības “airBaltic” tiešo reisu Rīga-Brisele. Nupat saņēmām ziņu no sportistiem, ka viņiem, atlidojot uz Beļģiju, bagāžā nav līdzi ievietoti sporta ratiņkrēsli, kas speciāli pielāgoti katram sportistam,” vēsta Latvijas Paralimpiskā komiteja. “Komunicējot ar “airBaltic”, saņēmām atbildi, ka šajā reisā pēdējā brīdī esot bijusi jāievieto kāda cita krava, kas, acīmredzot, ir svarīgāka par Eiropas čempionāta dalībnieku sporta ekipējumu (kas ir reģistrēts un par kuru ir samaksāts). Rīt no rīta mūsu puišiem Beļģijā ar šiem sporta ratiņkrēsliem jāiziet klasifikācijas process – ratiņkrēslu un ekipējuma pārbaude (nemaz nerunājot par treniņiem pirms nozīmīgajām spēlēm), kuru neizejot, ratiņbasketbolistiem var tikt liegta dalība Eiropas čempionātā.”

“”airBaltic” sola ratiņkrēslus nogādāt sportistiem līdz rītdienas vakaram, tomēr tad tas būs par vēlu. Esam ļoti saskumuši par šādu situāciju, jo liek domāt, ka sportisti, kas dodas uz Eiropas līmeņa sacensībām pārstāvēt Latviju, aviokompānijai neko nenozīmē. Vai varbūt nozīmē, bet tikai ne paraolimpiskā sporta pārstāvjiem. Situācija tiešām nepatīkama, tāpēc ceram, ka “airBaltic” laikus rīkosies un parūpēsies par sportistu ekipējuma nogādāšanu Beļģijā! Mēs esam par vienlīdzīgu attieksmi pret visiem pasažieriem,” pausts paziņojumā.

Pati “airBaltic” kompānija atbildējusi, ka par notikušo tiks veikta izmeklēšana, bet pašlaik ratiņkrēsli jau pārlikti uz partnerkompānijas reisiem un to piegāde Briselē tomēr plānota jau šovakar.

Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā kopā ar Latviju piedalīsies Austrija, Beļģija, Bosnija un Hercegovina, Horvātija, Krievija, Lietuva, Slovēnija un Zviedrija.

Sveiki! Ar kolēģiem tiks veikta sīkāka izmeklēšana par šo gadījumu. Taču šobrīd varam informēt, ka ratiņkrēsli ir jau pārlikti uz partneraviokompānijas reisiem un to piegāde plānota šovakar.

— airBaltic (@airBaltic) June 16, 2018

Enter your NameEnter your Email Address

Leave a Reply

Your email address will not be published.